Vajinismus ve Hipnoterapi

Vajinismus bir bilinçaltı problemidir. Kadınlardaki kaygı sorununa bağlı olarak gelişen istemsiz kasılmalar sonucunda cinsel birleşmenin tam olarak gerçekleşememesi şeklinde tanımlanmaktadır. Vajinismusta yanlış inanışlar söz konusudur. Cinsel birleşme sırasında çok fazla kanama olacağı, aşırı ağrı hissedeceği vb. yanlış inanışlar sebebi ile kadınlar rahatlayıp gevşeyemezler. Burada çocukluk dönemindeki yanlış bilgilendirmeler, travmalar önemlidir.

Vajinismus Aslında Negatif Bir Hipnoz Durumudur

Vajinumusta olmayan ağrı, olmayan korku, olmayan kanama, olmayan yırtılma hayal edilir. Varmış gibi inanılır. Olacakmış gibi iman edilir. Oysa ki bu doğru değildir. Hipnoterapi negatif hipnoz durumunu pozitife dönüştürür ve sorunu çözer.

Hipnoz Başarı Oranını Arttırır mı?

Hipnoz tedavileri vajinismus tedavisinde kullanılan etkili yöntemlerden birisidir. Hipnoz tedavisindeki amaç kişinin rahatlaması, gevşemesinin sağlanması, öz güveninin arttırılması, bazen de cinsel ilişkiyi hayal ettirerek bilinçaltındaki korkuların giderilmesidir. Hipnoz tedavileri vajinismus hastalarının sorunlarından kurtulmalarını hızlandırmakta, tedavileri kolaylaştırmaktadır. Hipnoza bağlı olarak hastanın uyumu da artmaktadır. Tüm bu nedenlerle vajinismusta hipnoz tedavisi uygulanması başarı için çok etkilidir.

Geçmişin Travmalarında Hipnoz

Hipnoz tedavisi ile kasılmaları kaldırıp gevşemeyi zihin ve bedene öğretebilmek, bilinçaltı bilgi çarpıtmalarını düzenlenmesi, geçmişteki ilişkiye ait oluşan koruyucu duyguların ve travmaların ortadan kaldırılması, öğrenmeyi hızlandırmak, cesaret, özgüven ve güçlü egonun yaratılması mümkün olabilmektedir. Vakalarda çok kısa sürede hızlı sonuç alınmaktadır.

Hipnoz İle Regresyon, Geçmişe Gitme

Hipnoz ile geçmişte, çocuklukta yaşanılan travmatik bir olay ve anıya gidilerek o travmanın yarattığı olumsuz duygular temizlenir ve beyindeki kilit çözülür. Kilit çözülünce mühürlü beden açılır. Sorun kendiliğinden ortadan kalkar.

Hipnoz, Vajinismusta çok etkili bir tedavi aracıdır. Mutlaka tedavi programında yer almalıdır.

Detaylı bilgi almak ve uzmanımızla görüşmek için bizi arayabilir veya mesaj bırakabilirsiniz.

Hakkımızda

Cinsel Sorunlara,

Hipnoz, Akupunktur, Regresyon, Fitoterapi, Duygu Odaklı Terapi yöntemlerinin kombinasyonu ile hızlı ve etkili bir çözüm sunuyoruz. Detaylı bilgilendirme ve fikir edinmek için kahve eşliğinde ücretsiz ön görüşme yapmak üzere kliniğimize bekleriz.

Hizmetlerimiz

Kolay Randevu Talep Formu

    Call Now Button Şimdi Ara