DR. M.FATİH SOMUNCU

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (İngilizce Tıp) mezunudur. Dokuz Eylül Üniversitesi’nde ihtisas yapmıştır. Bilkent Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Özel sağlık sektöründe klinikler kurmuş ve kliniklerin genel müdürlüklerini yapmıştır. Sağlık Bakanlığı’na bağlı çalışan Portekizli Heliportugal hava ambulans firmasında Türkiye’nin ilk ambulans uçaklar medikal direktörlüğü görevini başarı ile yürütmüştür. Ankara’da Özel Güven Hastanesi’nde, Koru Sağlık Grubu’nda, Medikal Park Hastaneleri’nde hem doktor hem de yönetici olarak çalışmıştır.

Dr.M.Fatih Somuncu, Sağlık Bakanlığı tarafından açılan kurslarda Gazi Üniversitesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, İstanbul Medipol Üniversitesi’nde Mezoterapi, Akupunktur, Hipnoz, Kupa, Ozon Terapi eğitimlerine katılarak sertifika almaya, bu alanlarda tedavi yapmaya hak kazanmıştır. Kulak Akupunkturu (Auriculomedicine) alanında dünyaca ünlü, Fransız Dr. Nogier’den, temel eğitim ve ileri eğitim modüllerini tamamlayarak, belge almıştır. Posturoloji eğitimini dünyaca ünlü Fransız asıllı Dr. M. Marignan’dan, Hipnoz alanında eğitimlerini Türkiye’de Hipnoz denilince akla gelen marka isimler olan Dr. Ali Eşref Müezzinoğlu ve Avrupa Hipnoz Derneği Yönetim Kurulu üyesi de olan Dr. Ali Özden Öztürk’ten almıştır. Psikoterapi Enstitüsü ve CİSED den onlarca eğitim almıştır.

Dr.Somuncu, Medikal Estetik alanında eğitimlerini dünya markası olan Allergan Medical Instutue eğitimcilerinden bire bir almıştır. Medikal Estetik ile ilgili ulusal ve uluslararası kurslara katılarak bilgi ve beceresini geliştirmiştir.  Yurt içi ve yurt dışında sayısız kurs, seminer, konferans ve kongrelere katılarak hem eğitim almış hem de sunumlar yapmıştır. Şimdi ise kendi kliniğinde, Türkiye’nin farklı illerinden gelen, medikal estetik alanında bilgi ve beceri kazanmak isteyen hekim arkadaşlarına eğitimler vermekte, bilgi deneyim ve tecrübesini meslektaşları ile paylaşmaktadır.

Dr. Somuncu, aynı zamanda sivil toplum kuruluşları alanında da oldukça aktif görevler yürütmektedir. Ankara Sağlık Turizmi Derneğini kurmuş ve yaklaşık 10 yıl başkanlığını yapmıştır. Birçok kitap ve dergide makaleleri yer almış, çeşitli Radyo ve TV programlarına katılmıştır. Amerika, Almanya, İsveç, Arnavutluk, Makedonya, Kosova, Sırbistan, Irak, Birleşik Arap Emirlikleri, Libya, Afganistan, Moritanya gibi ülkelere seyahat ederek oradaki sağlık sistemlerini ve teknolojilerini inceleme fırsatı bulmuştur.

Dr.Fatih SOMUNCU, Son 5 yıldır holistik tıpa ilgi duymuş ve insana bütüncül bakmayan yaklaşımların eksik kalacağının farkındalığını kazanmıştır. İnsanı ruhu, zihni ve bedeni ile birlikte ele alan yaklaşımlarla ancak ve ancak   hastaların gerçek şifaya ulaşabileceğine inanmaktadır. Çalışmalarını, okumalarını hep bu pencereden yapmaktadır. Hipnoz özel ilgi alanıdır. Psikolojiye yoğun bir merakı vardır. Önce kendisini keşfetmek için bir yolculuğa çıkmış ve psikoterapi, hipnoterapi alanında eğitimler almıştır. ‘İnsanın ilk doğumu annesinden, ikinci doğumu ise kendini keşif sürecinden   geçer’ sözüne inanmaktadır.

Dr.M.Fatih SOMUNCU, asıl faaliyet alanı olan Medikal Estetikte ılımlı mükemmeliyetçi yaklaşımından dolayı çok ince eleyip sık dokuyan bir yapıya sahiptir ve bu tarz uygulamaları ile  hastalarının hep takdirini kazanmıştır.  Ancak gerçek anlamda güzelliğin kadının mutluluğunda, gülümsemesinde olduğunun bilincindedir. Mutlu olmayan, yüzü gülmeyen kadının estetik işlemlerle fiziksel olarak güzelleşse dahi bunu dışarıya yansıtamayacağının farkındadır.

 Sanat, Şiir ve Estetik, hayatında önemli bir yer tutmaktadır. Kliniğinde ve özel yaşantısında da görsellik ve estetik her zaman önemlidir. Şiir okumayı ve dinlemeyi sevmektedir. Sosyal medya mecralarında da şiir okumalarını takipçileri ile zaman zaman paylaşmaktadır. Öyle ki zaman zaman hastaları ve dostları ile kliniğinde şiir geceleri de düzenlemektedir.

Dr. M. Fatih SOMUNCU, İyi derecede İngilizce bilmektedir. Film seyretmek, seyahat etmek, yelken hobileri arasındadır. Deniz aşığıdır. Ona ‘Mutluluğun Tanımı’ dediği, sevmeyi ve sevilmeyi ondan öğrendiği, varlığına şükrettiği Efe Somuncu’nun babasıdır.

Hayata sevgi penceresinden bakmaktadır. Yaşamın delice ve cesaretle oynanan bir oyun olduğunu düşünmektedir. Bu oyunda kural ihlali yapmadan saygı, sevgi ve hasretle ‘an’ da kalarak yaşamaya çalışmaktadır. Kâinatın büyüklüğü karşısında bir nokta dahi olmadığının bilincindedir. Yaratılanları, yani sizleri yaratandan ötürü sevmektedir.

Cinsel Tedavilerde Başarımızın Sırrı Nedir?

Vizyon & Misyon

Misyon: Cinsel Sağlık ve Sağlıklı Yaşam alanında insanların hayatlarına değer katmaktır. Yalnızca tedavi etmek değil, insanları şifalandırmaktır gayemiz.

Vizyon: Cinsel Sağlık ve Sağlıklı Yaşam alanında sulanarak değil konsantre olarak büyüyen, ülkemizde ve dünyada bilinen bir ‘değer’ yaratmaktır vizyonumuz.

Cinsel Sorunlara Bütüncül Yaklaşım

‘Hipnoz, Akupunktur, Regresyon ve Psikoterapi ile Farklı Bir Yaklaşım’

Call Now Button Şimdi Ara
BİLGİ AL whatsapp