Mutlu Cinsel Yaşam Sırları

Hepimiz aşk dolu ve uzun süreli ilişkiler istiyoruz, ancak her zaman bu isteğimize ulaşamıyoruz. Mutlu bir aşk yaşamının sihirli formülü karşılıklı sevgi, saygı, güven, yakınlık, tutku, bağlılık, destek ve doğru iletişimin karışımından ve uyumlu bir cinsel yaşamdan oluşur. Cinsellik, ilk önce kendini ve partnerini iyi tanımakla başlar. Kendisi hakkında olumsuz düşüncelere sahip olmayan, kendini seven, sayan ve kendine güvenen bir kişi partnerine de bu olumlu duygularını yansıtabilir. Bu nedenle karşılıklı güven, dürüstlük, açıklık, sevgi ve saygı çerçevesinde yaşanması gereken ve mutluluk veren cinsellikte önemli noktalardan biri de kişilerin birbirlerine karşı iradeli ve sorumlu davranmaları, herkesin birbirinin mahremiyetine saygı göstermesidir. 

1. Sevginizi açıkça gösterin ve değer verdiğinizi hissettirin

Sevginizi sözlerinizle ve davranışlarınızla ifade etmekten asla vazgeçmeyin. Sevmek ve sevildiğini bilmek herkes için öncelikli bir ihtiyaçtır. İlişkilerde yapılan en büyük hata zamanla partnerlerin birbirlerine sevgilerini ifade etmeyi bırakmalarıdır. Partnerinizi beğendiğinizi, ona değer verdiğinizi, saygı duyduğunuzu gösterin. Düşüncelerine değer verin ve onu yargılamadan dinleyin, onaylayın, takdir edin, asla başkalarıyla kıyaslamayın ve kesinlikle aşağılamayın. Partnerinizin duygu ve düşüncelerini anlamak için empati yapın. Üzgün, tedirgin olduğunda onunla konuşarak neler hissettiğini anlamaya çalışın.

2. Değiştirmeye çalışmayın

Hiç kimse mükemmel değildir. Her insanın iyi ve kötü yanları, olumlu ve olumsuz özellikleri olabilir. Partnerinizi olumsuz özelliklerine değil, olumlu özelliklerine ve iyi yanlarına odaklanın.

3. Sorumlulukları paylaşın ve birbirinize özel zaman ayırın

Ortak yaşamın tüm sorumluluklarını ve yapılması gereken işleri adil bir biçimde paylaşın. İlişkinizin ve günlük yaşamın tüm yükünü partnerinizin omuzlarına yüklemeyin. 

4. Öfkenizi kontrol edin ve gerektiğinde özür dileyin

Sinirlendiğinizde partnerinizi kıracak herhangi bir söz sarf etmemek ya da ona zarar verecek bir davranışta bulunmamak için öfkenizi kontrol altında tutun. 

5. Cinsellikte uyumu yaşayın

Mutlu bir evlilik için gerekli olan duygusal birlikteliğin yanı sıra, düzenli ve sağlıklı bir cinsel birlikteliğin de olması gerekir. Partnerinizle romantizm ve erotizmin uyumunu yaşadığınız bir cinsel yaşamınızın olmasına özen gösterin. 

6. Kadınca ve erkekçe dillerini öğrenin

Erkekler partnerlerini mutlu etmek için “kadınca” dilini öğrenmeli ve aşağıdaki 8 maddeyi yerine getirmelidirler: (1) Partnerinize her fırsatta aşkla dokunun. (2) Partnerinizi ilgiyle dinleyin ve anladığınızı ona gösterin. (3) Partnerinizle birlikte kaliteli vakit geçirin ve ondaki en ufak şeylere dikkat edin. (4) Partnerinizi hayatınızın merkezine alın ve onu biricik kılın, “herkesten ve her şeyden kıymetlisin” mesajını verin. (5) Partnerinize bol bol romantizm sunun. (6) Partnerinizi aşkla arzulayın. (7) Partnerinize düzenli ve güvenli bir yaşam sunun. (8) Partnerinize karşı nazik olun.

Kadınlar da “erkekçe” dilini öğrenmeli ve aşağıdaki 8 maddeyi yerine getirmelidirler: (1) Partnerinizin yaptıklarını ve başarılarını fark edip, bol bol takdir edin. (2) Partnerinizin performansını överek erkekliğini onaylayın. (3) Partnerinizin varlığına ve sunduklarına “ihtiyaç” duyduğunuzu “…….. yapmana ihtiyacım var” cümle kalıbıyla ona gösterin. (4) Partnerinize bol bol erotizm sunun. (5) Partnerinize aşkla hizmet davranışlarında bulunun. (6) Sizi mutlu etmeyi başardığını partnerinize “gülümseyerek” gösterin. (7) Partnerinizin yalnız kalma ihtiyacına saygı gösterin. (8) Partnerinizin ailesi ile iyi geçinin ve onun hatırı için akraba ilişkilerini “aklınızla” yönetin.

Hakkımızda

Cinsel Sorunlara,

Hipnoz, Akupunktur, Regresyon, Fitoterapi, Duygu Odaklı Terapi yöntemlerinin kombinasyonu ile hızlı ve etkili bir çözüm sunuyoruz. Detaylı bilgilendirme ve fikir edinmek için kahve eşliğinde ücretsiz ön görüşme yapmak üzere kliniğimize bekleriz.

Hizmetlerimiz

Kolay Randevu Talep Formu

    Call Now Button Şimdi Ara